FAQ - ZDJĘCIA

ETYKIETY: BLOGFAQCzym charakteryzują się twoje zdjęcia? 

To przede wszystkim naturalne, ale przy tym żywe, pełne prawdziwych barw i kontrastów kadry. Lubię od czasu do czasu złagodzić obróbkę, jeśli taki styl reprezentuje Para Młoda i stworzyć bardziej przydymione, nieco artystyczne kadry. Wszystkie zdjęcia, które ode mnie otrzymujecie są w kolorze, dopiero kilka wybranych przeze mnie kadrów jest powielonych w czarno-białej obróbce.

W jakim stylu fotografujesz?

Mój styl pracy to połączenie reportażu i portretu z dużym naciskiem na emocje oraz detale towarzyszące ceremonii ślubnej. Wykonuję zdjęcia reportażowe kiedy dzieje się coś ważnego, a kiedy tempo spada tworzę oryginalne, artystyczne portrety państwa młodych i detali ślubnych. Nie narzucam się swoją osobą i nie tworzę pozowanej atmosfery. Wiem również kiedy zrobić przerwę, wyjść, nie robić zdjęć i dać Wam intymną chwilę dla siebie. Staram się, by każdy kadr był wyjątkowy, ale przy tym naturalny, a każdy uśmiech czy łzy  prawdziwe.

Na jakim sprzęcie pracujesz?
Zdjęcia wykonuję profesjonalnym pełnoklatkowym sprzętem o wysokiej jakości. Fotografuję głównie w świetle zastanym, ale gdy wymaga tego sytuacja używam pojedynczej systemowej lampy zewnętrznej przyczepionej do aparatu. Nie błyskam Wam bezpośrednio wielkim fleszem po oczach, a raczej tylko doświetlam światłem odbitym, przez co zdjęcia mają dalej swój naturalny charakter, nie są płaskie i nie narzucają się na nich nieestetyczne cienie.
Jak wyglądają zdjęcia przed i po?
PRZED / PO

Czy jest możliwość uzyskania negatywów cyfrowych RAW ( całego nieobrobionego materiału zdjęciowego)?
Zdjęcia podlegają prawu selekcji - nie każde zdjęcie nadaje się do publikacji. Fotograf ślubny mimo iż pracuje cały dzień, na wykonanie jednego wartościowego zdjęcia ma tak naprawdę ułamek sekundy, chwilę Waszych emocji, moment sytuacji, a przy tym szereg utrudnień, takich jak światło, tłum ludzi, ograniczoną przestrzeń. Zdarza się, że musi wykonać serię zdjęć tej samej sytuacji, w różnych ustawieniach by uzyskać idealny kadr. Wszystko to w połączeniu z późniejszą selekcją oraz indywidualną obróbką stanowi o produkcie końcowym, pod którym fotograf się podpisuje, a za który klient płaci - surowe pliki RAW, takim produktem nie są.

W jakiej postaci otrzymamy zdjęcia?
Cały materiał końcowy otrzymujecie na płycie DVD lub na nośniku USB. Każde wybrane zdjęcie poddane jest autorskiej obróbce, w wysokiej jakości i rozdzielczości gotowe do druku. Jest możliwość również wywołania odbitek, wykonania fotoobrazu czy fotoalbumu.

Ile zdjęć otrzymamy w materiale końcowym ze ślubu? 
Stawiam na jakość, nie na ilość. W ofercie otrzymacie minimalną ilość zdjęć, jednak nie zawsze jest to ostateczna wartość, często jeśli materiał jest tak bogaty i ciekawy otrzymujecie ode mnie w prezencie kilka dodatkowych ujęć.  Doceniam zaangażowanie oraz miłą i fajną zabawę. Sam reportaż ślubny to ok. 300 poddanych obróbce kadrów.
N a   I n s t a g r a m i e :
@joanna.pulak.photography